Proč odlitek

Kdy a proč Vám doporučujeme výrobu odlitků v ALUCASTu

Díl musíte mít hotový do 4 - 6 týdnů
Dílec budete vyrábět v sériích od 5ks - 10.000 ks
Na díl máte vysoké požadavky na mechanické vlastnosti. 
Na díl máte vysoké požadavky přesnosti a kvality povrchu. 
Dílec je velmi komplikovaný, obrábění by bylo neekonomické. 
Tvar dílu může doznat změn po ověřovací sérii a bude nutná jeho konstrukční úprava. 
Výroba bude v sérii zajišťovaná jinou licí technologií, v ALUCASTu ověříte tvar, funkci a prodejnost celého výrobku.

Odlitky z ALUCASTu - odlitky pro náročné a šetrné

Vhodné i pro menší série - úspěšně jsou vyráběny díly v sériích 10 ks/rok – při zachování ceny
Vysoká kvalita povrchu - Drsnost povrchu 3,2 – 6,3
Vysoká metalurgická kvalita - Díky technologii JFcasting je struktura velmi jemnozrnná a homogení , s minimální porezitou . Odlitky je možno tepelně zpracovat a vykazují vysoké mechanické vlastnosti - 400 Mpa
Odlitky s minimálním následným obráběním - Technologie přesného lití a vysoká profesionalita všech pracovníků ve společnosti ALUCAST umožňuje výrobu odlitků s minimální nutností následného obrábění.
Možnost provedení následných změn na odlitku - Forma na výrobu voskového modelu je převážně ze slitiny Al – následné změny tvaru odlitku je možné jednoduše provést požadovanou úpravou tvaru formy.
Nízké náklady technické přípravy výroby - Poměrně nízké náklady na technickou přípravu výroby odlitku ze slitiny Al technologií přesného lití jsou dány právě možností výroby formy ze slitiny Al a skutečnosti, že forma není zatěžována tepelně ani tlakově – pracuje se s voskem o teplotě cca 55º C. Životnost formy je až 100.000 voskových modelů.
Krátká doba technické přípravy výroby - Po oboustranném schválení výkresu odlitku zpracují specialisté technické kanceláře společnosti ALUCAST technickou dokumentaci na výrobu odlitku během 1 týdne
Možnost náhrady plastových a ocelových dílů - Přesné Al odlitky úspěšně nahrazují plastové díly (cena forem na plastové díly je až 10x dražší)

Spolupráce slévače a zákazníka ještě v prenatální době odlitku a dokonalé zvládnutí technologie přesného lití výroby Al odlitků ve společnosti ALUCAST,s.r.o. přináší zákazníkům výrobu váhově lehkých, vysokopevnostních, komplexních komponentů, které se úspěšně setkávají již dnes se zítřejšími požadavky konstruktérů a uživatelů na tvary i vysoké technické požadavky odlitků. Takto zrozené odlitky jsou nejen funkčně a slévárensky správné, ale také tvarově krásné.

Díl textilního stroje dříve vyráběn konvenčními technologiemi, 
tzn. obráběním, svařováním šroubováním, frézováním apod.
Materiál: slitina Fe, hmotnost 2,1 kg
Díl je nyní vyráběn v ALUCASTu přesným litím
Úspora pracnosti - 40%
Materiál: slitina Al, hmotnost 0,52 Kg